צוות הגן: 

גננת - פז אונגו
סייעת - חנה עובדיה
סייעת משלימה - חדווה צמח
סייעת רפואית - מיטל זהבי

להלן כתבה שהתפרסמה בעבר על הגן:

אנו ממשיכים במדור "הכירו את גני הילדים שלנו", בו אנו מציגים בפניכם את גני הילדים בפרדסיה ואת הצוות החינוכי שעושה עבודת קודש עם הדבר היקר ביותר שלנו - הילדים.

הגן שנכיר הפעם הוא גן חמנית, השייך לחינוך הממלכתי, נמצא ברחוב יערה ומיועד לילדי טרום טרום חובה בגיל 4-3. צוות הגן מונה את הגננת פז אונגו, הסייעות חדווה צמח, חנה עובדיה ואביבה גרנית (סייעת רפואית) והגננת המשלימה מאי סלומון.

פז עובדת בשנתיים האחרונות במשרד החינוך, כאשר גן חמנית נפתח השנה ועבור הצוות החינוכי זו השנה הראשונה של עבודה משותפת.

"אנו עובדות בשיתוף פעולה מלא ולסייעות יש חלק חשוב בכל הנוגע לעבודה עם הילדים.״ מספרת פז. "לכל אחת מנשות הצוות ישנו תחום בגן עליו היא אחראית ויחד אנחנו מטפחות את אותו תחום אחריות מתוך מקום להנגיש לילדים את הגן בצורה הטובה ביותר בכדי שיזמן עבורם למידה, עשייה והנאה".

"אתגר הקורונה אינו פשוט עבורנו כשמדובר בעבודה בגן ואנו משתדלות לפתוח כמה שיותר מרחבים על מנת שישמר מרחק. אנו מקפידות על עבודה של פנים-חוץ (החצר והגן פתוחים ומאפשרים שהייה בשני המרחבים בו זמנית) ועבודה מרובה בקבוצות קטנות", מספרת פז. "בסגר השני, שהחל בתחילת שנת הלימודים הנוכחית, הילדים לא הכירו אותנו כצוות כיוון שהספיקו להיות בגן רק כשבועיים. החלטנו לנסות לקרב אותם והגענו אליהם הביתה, פגשנו אותם מרחוק וחילקנו מארזי יצירה לחג. הילדים מאוד התרגשו לפגוש אותנו באמצע הסגר ואנחנו התרגשנו לשמח אותם. התמדנו לערוך שיחות אישיות עם הילדים, שלחנו משימות וסרטונים אשר הפעילו את הילדים וערכנו זומים פעילים כמו קבלת שבת או משחק תופסת זום. אחד הלקחים שהפקתי מהסגר הראשון לקראת הסגר השני היה ליצור קשר יותר אישי עם הילדים, כיוון שראיתי כמה טוב זה עשה לילדים".

פז מספרת על החששות העיקריים בזמן הקורונה: "פחדנו שחלילה הגן ייאלץ להיכנס לבידוד, אך זוהי המציאות שלנו ואנחנו נאלצות להתמודד אתה. החשש הנוסף הוא כיצד ללמד מרחוק ילדים בגילאים כה קטנים בזמן סגר כאשר ישנו קושי למקד את הקשב שלהם בגיל הצעיר. הכלים שאני מקבלת להתמודד עם החששות הן הדרכות מהצוות החינוכי מטעם הפיקוח ובנוסף השתלמויות העוסקות בנושא ועוזרות לפתח את המיומנויות של הלמידה מרחוק".

את הידע שלה בחינוך לגיל הרך מרחיבה פז על ידי השתלמויות, קריאת חומרים בנושאים שונים הקשורים לגיל הרך ופיתוח מקצועי שמעניק לה הצוות החינוכי. "בחרתי בחינוך מתוך מקום של רצון אמיתי לעזור ולקדם ילדים בגיל הרך. אני רואה ילד כעולם ומלואו, כמי שיכול ללמד אותי דבר נוסף על החיים ולמלא אותי באהבה ענקית", מסכמת פז. "הדבר שהכי גורם לי סיפוק בעבודה הוא לראות שהצלחתי לעזור לילד להתקדם ולהאמין בעצמו. ילד שהתחיל את השנה בנקודה מסוימת ודרך העבודה בגן הוא הצליח להתקדם, לחקור, לחלום ולהגיע כמה שיותר רחוק".

גן חמנית