צוות הגן: 

גננת - קרן יפת
סייעת - רחל טירי 

 

להלן כתבה שפורסמה בעבר על הגן:

גן חצב זכה בפרס ארצי

הרבה כבוד מגיע לגן "חצב", גן ממלכתי-דתי בפרדסיה, שזכה בפרס הארצי - "חינוך לחסד של מוסדות החינוך חמ"ד" (חינוך ממלכתי-דתי). בפרס זה זכו השנה בסך הכול שבעה גנים בכל הארץ והסיבה לזכיה היתה יוזמה חינוכית של נתינה וחסד.

היוזמה המרכזית בגן נקראת "מתנות קטנות וחסדים גדולים בגן חצב" - יצירת אורח חיים המושתת על חסד והקניית כישורי חיים ופיתוח מודעות אישית וחברתית אצל ילדי הגן.

את הפרס בשם הגן קיבלה הגננת המיתולוגית, צילה ולצמן, שעבדה בגן "חצב" למעלה מ 36 שנה!

צילה מובילה במשך שנים רבות את היוזמה הזו של חסד, אכפתיות, אחריות, נתינה ועזרה הדדית. שגרת החסד והנתינה מתבטאת בפעילויות רבות במהלך השנה של ילדי הגן למען האחר: שי לחיילים בחנוכה, משלוח מנות לאביונים, קמחא דפסחא, שי לקשיש ולמשפחות נזקקות.

מדי שנה מקיימת צילה פעילויות של איסוף כספים בדרכים שונות ותרומתם לנזקקים בעזרת הילדים והוריהם. לדוגמה: הילדים אוספים בקבוקים ריקים ובכספי הפיקדון קונים מוצרים ומכינים חבילות שי לנזקקים. הילדים שותפים לעשייה בכל השלבים: הכנסת הבקבוקים לשקיות, קישוט המתנה ועוד.

במהלך השנים התקיימו הצגות בו הופיעו הילדים בפני ההורים, שרכשו כרטיסים להופעה וקנו בדוכני הקפה והעוגות אחריה, כאשר סכומי הכסף שנצברו נתרמו. גן "חצב" תרם במהלך השנים לנזקקים רבים, לגן ילדים בעלי צרכים מיוחדים, לחתן וכלה טריים שהיו זקוקים לתרומה, למשפחה שנפגעה בתאונת דרכים טרגית ואף לגן בשדרות, שגם הוא נקרא "גן חצב", וילדיו נאלצו לשהות במקלטים תקופה ארוכה בשל ירי הטילים והרקטות בעוטף עזה. השנה נתרמו חבילות שי של ילדי הגן למשפחות שנפגעו בצורה קשה ממשבר הקורונה.

צילה: "אני נרגשת, זה כבוד גדול לזכות בפרס כזה. זה בעצם משהו שאני מאמינה בו, זה אורח החיים שלי שהטמעתי כל השנים בילדים שהתחנכו על ידי, בו הילד מתרגל לחשוב על טובת האחר, הוא רגיש לסביבה ולצורך של האדם השונה ורגישות לזולת".

ראש המועצה, טל גורקי, ומנהל אגף החינוך, גדעון אחרק, הגיעו בהפתעה לגן חצב והעניקו זר פרחים לצילה כאות הוקרה על הזכייה בפרס.

צילה זוכה בפרס 1