צוות הגן: 

גננת - דליה ג'רבי
סייעת - דליה חבצלת יעקב
סייעת משלימה - רעות וינטר
סייעת רפואית - עדי נולמן

 

להלן כתבה שפורסמה בעבר על הגן:

אנו ממשיכים במדור "הכירו את גני הילדים שלנו", בו אנו מציגים בפניכם את גני הילדים בפרדסיה ואת הצוות החינוכי שעושה עבודת קודש עם הדבר היקר ביותר שלנו - הילדים.

הגן שנכיר הפעם הוא גן אורנים, השייך לחינוך הממלכתי, נמצא ברחוב הלוטם בשכונת "נופי השרון" ומיועד לילדי טרום טרום חובה וטרום חובה בגילאי 4. צוות הגן מונה את הגננת דליה ג'רבי, הסייעות חבצלת יעקב, רעות וינטר ועדי נולמן (סייעת רפואית).

דליה השלימה השנה 30 שנות ותק במשרד החינוך מתוכם 28 שנה בגן אורנים, כאשר היא עובדת יחד עם חבצלת בשש השנים האחרונות. דורות של ילדים הספיקה דליה לחנך ומתגאה בכך ש"זה מדהים ומרגש לראות שהיום יש ילדים בגן שלי שההורים שלהם היו אצלי בגן כילדים. לפני שהתחלתי לעבוד עם חבצלת, עבדתי יחד עם ציונה יפת במשך קרוב ל-25 שנה, ויש לה מקום חשוב בחינוך של הילדים".

על שיתוף הפעולה במהלך היום מספרת דליה: "הצוות שותף בכל הנעשה בגן - הסתגלות הילדים, חינוך לעצמאות, גמילה מחיתול ומוצץ, פרידות, מעברים, השתייכות חברתית, למידה והתנסות - אנחנו משלימות אחת את השנייה. יש גם חלוקת עבודה - אני מכינה תכנית עבודה ומבצעת, כאשר הביצוע הוא יחד עם הצוות, אני אחראית על המעקב וההערכה, על הקשר עם הורים וגורמים נוספים ובכל העניינים האירגוניים. הסייעות, בנוסף לביצוע תכניות העבודה, אחראיות גם על ניקיון הגן".

עשרת החודשים האחרונים לא היו קלים עבור צוותי ההוראה, בעיקר בגני הילדים שם מדובר בילדים קטנים: "תקופת הקורונה היא מאתגרת מאוד, אנחנו מחנכות את הילדים לשמור על היגיינה, צוות הגן עוטה מסיכות, אנחנו עובדות בקבוצות קטנות ומקבלות את הילדים מההורים בדלת הגן. על פי נהלי הקורונה, ההורים לא יכולים להיכנס ולהיפרד מהילדים בתוך הגן", אומרת דליה.

על הפעילויות היזומות עם הילדים בזמן הסגר היא מספרת: "בגן שלי יש ילדים שחוגגים 3 רק עכשיו, לא התאפשר לנו לעשות שיחות זום של כל הגן, לכן היו שיחות פייס טיים עם כל אחד בנפרד, שלחנו סרטונים עם סיפורים שהקראתי לילדים, הגננת המשלימה שלחה פעילויות של מסלולים וחבצלת הסייעת הסריטה את עצמה מכינה מתכון של כדורי שוקולד ושלחנו לילדים".

לשאלה מה גורם לה סיפוק בעבודה, עונה דליה: "לראות מדי בוקר את הילדים רצים לקראתנו, לקבל את החיבוק, להבין שכיף להם לבוא לגן, שהם מרגישים בטוחים ואהובים. הורים ששולחים לנו סרטונים בהם הילדים מספרים ושרים את מה שלמדו בגן, הורים שמספרים איך הילדים מלמדים אותם לדבר ב'שפת הג'ירף' ומהי חמלה וחברות. לראות איך הילדים לומדים ומתפתחים, איך השפה שלהם מעשירה מיום ליום, לפגוש כל יום את הצוות המדהים שלי ולראות את הניצוץ בעיניהם. לראות את התקדמות הילדים מתחילת השנה ועד סופה. כיף לי לראות סיפורי הצלחה לדוגמה על אחת הילדות שגדלה אצלי ולא דיברה כמה חודשים. אנחנו הענקנו לה חום, אהבה, ביטחון, הכלה ולאט לאט הילדה נפתחה והתחילה לדבר ולשיר ופשוט פרחה".

"בחרתי בחינוך כי משהו פנימי משך אותי לשם, כנראה זה היה הייעוד שלי - הרצון להשפיע ולהיות חלק מחינוך דור העתיד, אהבה אינסופית לילדים הקטנטנים", מסכמת דליה ודורות של ילדים שהתחנכו אצלה בוודאי מסכימים עם זה.

גן אורנים