צוות הגן: 

גננת - רונית סלם
סייעת - ורדה כחלון

גן הפיקוס, השייך לחינוך הממלכתי-דתי, ממוקם בסמטת היונה (בין רחובות יונה פישר ושבזי) ומיועד לילדי טרום טרום חובה וטרום חובה בגילאי 3-4. צוות הגן מונה את הגננת רונית סלם, הסייעת ורדה כחלון.

בקיץ האחרון השקיעה מועצת פרדסיה מאות אלפי שקלים בשיפוץ הגן - החצר שודרגה, הוחלפו מתקני שעשועים, נוספו הצללות וגם פנים הגן עבר שיפוץ ונבנה ממ"ד חדש.

רונית גננת כבר 15 שנה מתוכן 14 שנה בגן הפיקוס, כאשר היא עובדת יחד עם ורדה בשלוש השנים האחרונות. הצוות עובד במהלך היום בשיתוף פעולה מלא, בנוגע לכל הפעילויות השוטפות בגן.
בגן לומדים הילדים כישורי חיים בדרך של חקר ומקורות מידע כגון אנציקלופדיות, ספרים, אינטרנט וכד'. "הילדים לומדים סיפורי מסורת ותפילה והכל בדרך כייפית ונעימה, בשירים, ריקודים ומנגינה", מספרת רונית, "הנושאים הנלמדים בגן הם לפי תכנית משרד החינוך ולפי נושאים העולים מתוך צורכי הילדים ללמידה משמעותית".

על שדרוג הגן בקיץ מספרת רונית: "הגן נראה טוב, בנו לנו ממ"ד גדול, חצר הגן שודרגה, נוספה נדנדה חדשה בצורת קן, הוסיפו בית עץ וריצפו מסביב לארגז החול - דבר המקל עלינו את ארגון החצר".

"תקופת הקורונה", אומרת רונית, "היא מאוד מורכבת וגורמת לאיבוד ההרגלים של הילדים בצורה מוחלטת. הניסיון האישי שלי בתור גננת מאוד עוזר לי להתגבר על התקופה המאתגרת הזו, הפקנו לקחים מהסגר הראשון וידענו שהילדים צריכים את הזמן שלהם כי הם עברו תקופה לא פשוטה, עם המון לחצים וחוסר שגרה. בתקופת הסגר השני ביצענו שיחות זום, שיחות וידאו אישיות וקבוצתיות והלכתי לחלק להם ערכות יצירה לחגים, כאשר הם עמדו במרחק, על פי ההנחיות, ונופפו לי בהתרגשות".

"אחת הילדות ניגשה אלינו כשחזרנו לגן ושיתפה אותנו שכאשר עברה ליד שער הגן אחר הצהריים היא ניסתה לפתוח את השער כי היא התגעגעה אלינו", מספרת רונית בהתרגשות. " כיף לראות את ההתקדמות היומיומית וההישגים שלהם. הילדים האלו הם כל העולם וכל העבודה הקשה שלנו בזמן הזה שווה רק כדי לראות את החיוך שלהם".

רונית הרחיבה לאורך השנים את הידע שלה בחינוך וסיימה בין השאר לימודי תעודה של ניהול גן חברתי אצל ד"ר עדה בקר, מאבחנת ציורי ילדים, הדרכת הורים אצל מיכל וימר והשתלמויות נוספות. ורדה עוברת מדי שנה בקיץ השתלמויות של המועצה. רונית: "בחרתי בחינוך כי אני רואה בזה שליחות עצומה לחנך את דור העתיד, לראות את החיוך של הילדים ולקבל חיבוק מהם במהלך היום נותן לנו את הסיפוק שבעבודה".

תמונה של הגננת רונית סלם והסייעת ורדה כחלון