צוות הגן: 

גננת - מתנה רצבי
סייעת - חופית דהרי
סייעת משלימה - מגי שמע
סייעת רפואית - חייאת מוסא

 

להלן כתבה שהתפרסמה בעבר על הגן:

אנו ממשיכים במדור "הכירו את גני הילדים שלנו", בו אנו מציגים בפניכם את גני הילדים בפרדסיה ואת הצוות החינוכי שעושה עבודת קודש עם הדבר היקר ביותר שלנו - הילדים.

הגן שנכיר הפעם הוא גן חרצית, השייך לחינוך הממלכתי, נמצא ברחוב החרצית ומיועד לילדי טרום חובה בגילאי 5-4. צוות הגן מונה את הגננת מתנה רצבי, הסייעות חופית דהרי ומגי שמע ואת הגננת המשלימה מאי סלומון.

מתנה עובדת במשרד החינוך כבר 25 שנה והגיעה לפרדסיה לפני שנתיים כאשר נפתח גן חרצית. מתנה מספרת שעם חופית הסייעת היא עובדת יחד בשנתיים האחרונות ומגי הצטרפה אליהם השנה: "יש לי צוות מדהים. לא יכולתי לבקש שותפות מקסימות וטובות יותר, יש בינינו שיתוף פעולה מלא ומעבר לכך יחסי פרגון, אכפתיות, עזרה, שיתוף וחיבה גדולה. כולנו יחד מניעות את הגן  לתפקוד מלא וטוב".

"הקורונה סיפקה לנו אתגרים לא פשוטים", מתייחסת מתנה לשנה האחרונה. "בהתחלה הכול היה נורא קשה, מפחיד ומבלבל לצוות, לילדים ולהורים. הסגר, הקפסולות. לצאת משגרה ולשנות נהלים באמצע השנה זה לא דבר פשוט - בעיקר לא לקטנטנים. אבל הם מדהימים והצלחנו להגיע לשגרת קורונה ולתפקוד מלא תוך שמירה על נהלים וכללים ברורים, להיות קשובים לילדים, לאפשר להם להביע חששות ורגשות, לשאול שאלות, לספר ולשתף - כל אלה עוזרים להם בהתמודדות עם התקופה המאתגרת הזאת. מסגר לסגר אנו מבינות את הקשיים ומנסות למצוא פתרונות ודרכים אחרות המתאימות לילדים השונים שבגן. למשל, המפגשים בזום לא מתאימים לכל הילדים ולכן בסגר השני קיימתי מלבד מפגשי הזום גם שיחות וידאו, לעיתים משותפות ולעיתים אישיות, שלחתי סרטונים ודפי פעילות אינטראקטיביים ועוד".

בזמן הסגר, כאשר לא היתה מגבלת מרחק, הגיעה מתנה בהפתעה לבתי הילדים שחגגו יום הולדת עם ברכה, מתנות ובלונים והניחה להם ליד הדלת, עובדה שגרמה להתרגשות רבה בקרב הילדים החוגגים. היא גם מתרגשת לספר על המחווה של הורי הגן בזמן הסגר הראשון: "לא אשכח את ההפתעה שריגשה אותנו עד דמעות. ההורים שלחו סרטון ערוך עם שיר, בו מצולמים הילדים בזה אחר זה עם שלטים עליהם היה כתוב עד כמה הם מתגעגעים ואוהבים. אין יותר מרגש מזה".

"הצוות ואני כל הזמן בתהליך למידה - השתלמויות ומפגשי העשרה. אנו כל הזמן מנסות להמציא את הגלגל מחדש לסקרן ולעניין את הילדים, ללמוד וליישם תכניות חדשות שחלקן מגיעות ממערכת החינוך וחלקן מהילדים. לדוגמה - אנו כרגע בנושא החלל החיצון, רעיון שהגיע מהילדים ודרש מאתנו להעמיק ולחקור עליו".

"בכל יום אנו זוכות לרגעים של אור והתרגשות", מספרת מתנה, "זה יכול להיות ממעשה או תגובה של ילד או ילדה או ממשפט כמו 'אני אוהב/ת אותך' שמחמם ומרגש אותנו מאוד. מבחינתנו כל ילד וילדה הם סיפור של הצלחה, תענוג לראות את הצמיחה וההתפתחות שלהם בתחומים השונים. החינוך לגיל הרך הוא מקצוע תובעני ודינמי הדורש אחריות רבה, עבודה פיזית ונפשית לא קלה, אבל זו עבודה שבחרתי מכל הלב. באיזו עוד עבודה אכנס בבוקר ואתקבל בחיבוקים ונשיקות מיותר מ-30 ילדים? זו עבודה מדהימה, מתגמלת, מעשירה, חווייתית וחשובה. כזאת המספקת לאורך היום המון רגעי שמחה וצחוק, התרגשות ולמידה. לראות את העולם מעיניהם של הילדים, להקשיב לשיחות שלהם, ללמוד מהם, לראות אותם משתפים פעולה, מכבדים, עוזרים אחד לשנייה. להבחין בהתפתחות שהם עוברים ובהתקדמות בתחום בו היה להם קושי, להבין שהיינו מועילות והובלנו לשינוי, ממלא אותנו בתחושת סיפוק. זו זכות לספק להם רגעי ילדות מאושרים ומועילים - כאלה שיעצבו אותם בהמשך הדרך לאנשים טובים ומשמעותיים".

גן חרצית