צוות הגן: 

גננת - מאיה חג'ג'
סייעת - לילך סלימן
סייעת משלימה - מישל קרפ
 

להלן כתבה שהתפרסמה בעבר על הגן:

 

"הכירו את גני הילדים שלנו": גן דובדבן

אנו ממשיכים במדור "הכירו את גני הילדים שלנו", בו אנו מציגים בפניכם את גני הילדים בפרדסיה ואת הצוות החינוכי שעושה עבודת קודש עם הדבר היקר ביותר שלנו - הילדים.

הגן שנכיר הפעם הוא גן דובדבן שנפתח בתחילת השנה, שייך לחינוך הממלכתי, נמצא בסמטת הדרור ומיועד לילדי טרום טרום חובה וטרום חובה בגיל 3 עד 5. צוות הגן מונה את הגננת מאיה חג'אג', הסייעות לילך סלימן ומישל קרפ והגננת המשלימה רחלי קרייאף.

מבנה הגן שימש בעבר כגן ילדים במשך עשרות שנים ובשנים האחרונות כמרכז למידה. המועצה השקיעה למעלה מ-100,000 שקלים בהכשרת הגן והחצר הגדולה לשנת הלימודים הנוכחית.

זוהי השנה הראשונה של מאיה כגננת במשרד החינוך, כאשר לפני כן היא ניהלה במשך 20 שנה גן ילדים פרטי. "זוהי השנה הראשונה שלנו כצוות ואנו עובדות בשיתוף פעולה מלא, לכל איש צוות יש יד חופשית בהבאת רעיונות ליצירה ופעילות סביב שולחן. לדוגמה, לילך הסייעת למדה בקורס אומנות והכניסה לתוך הגן סוגים שונים של בצקים כמו למשל בצק פיות".

"במסגרת עבודתי כגננת מאז שנת 2001 אני רואה חשיבות גדולה בהשתלמויות והכשרה מקצועית", אומרת מאיה. "בתפיסתי גן ילדים הוא לא בייביסיטר ויש לו תפקיד חשוב בעיצוב אישיותו של הילד כבר מהשנים הראשונות שלו. לכן, ברמה האישית, למדתי קורסים רבים ומגוונים אשר יעזרו לי להבין את הנפשות הצעירות ולכוון אותן לשם התפתחותן".

"כבר בילדותי הבנתי שזה המקצוע שלי כי ראיתי שאני ממגנטת ילדים אלי, אני מבינה אותם, את צרכיהם ואת הנפש שלהם מבלי שהם דיברו. יש חשיבות ענקית בלאפשר לילד להיות הוא, לשם התפתחותו, חיזוק הביטחון העצמי והעלאת הדימוי העצמי. מה שהכי מספק אותי בעבודה הוא לשבת בצד ולראות כיצד הילדים מצליחים להתנהל באופן אישי ובעצמאות מלאה בתוך הגן", מסכמת מאיה.

גן דובדבן