פרדסיה - יישוב כפרי הממוקם מזרחית לכביש 4, כ-2 ק"מ מדרום מזרח לצומת השרון. פרדסיה נוסדה בשנת 1940 ע"י עשרות משפחות מעולי תימן שעלו על הקרקע והשתכנו בבתים אשר הוכשרו ע"י הסוכנות. המשפחות התפרנסו מ"משקי עזר" שהקימו ליד ביתם ומעבודה בפרדסים שהשתרעו מסביב לישוב. השם "פרדסיה" קיבל השראתו מנוף הפרדסים שמסביב ובשל העובדה שמקימי היישוב היו יראי שמים (פרדס – יה).

עם הזמן, הצטרפו לפרדסיה משפחות נוספות. המקום התרחב ובשנת 1952 קבל מעמד של מועצה מקומית. בשנות החמישים, שנות העלייה הגדולה, הפך המחנה הבריטי של פעם, שהיה סמוך ליישוב, למעברה גדולה – מעברת "שבות עם" – דרכה עברו אלפי עולים חדשים מכל פזורת הגולה.

עם השנים חוסלה המעברה והעולים עברו להתגורר בערים הגדולות. במרוצת השנים התבססו התושבים, שיפצו והרחיבו את בתיהם ואפשרו לצעירים לבנות את ביתם בסמוך לבית ההורים.

במהלך שנות ה – 80, חל שינוי משמעותי בפרדסיה, כאשר על שטח קרקע, בכניסה המערבית, הוקמה שכונת הוילות הראשונה "נאות השרון". לאחר מספר שנים הוקמו אזורי מגורים נוספים והיישוב גדל ללא היכר.

הגידול המסיבי של פרדסיה חל במהלך שנות ה-90, כאשר מספר התושבים גדל מ-1,500 ל-6,500 תושבים. גידול זה הצריך שידוד מערכות מלא בכל מערך התשתיות של היישוב, בניית מבני ציבור חדשים , בהם בית הספר היסודי תפוז, והתאמת מערך השירותים לתושבים.

שטח השיפוט של פרדסיה הוא כ-1,500 דונם. אוכלוסיית היישוב המגוונת מונה כ – 1,600 בתי אב.

לפרדסיה יש תוכניות מאושרות לבניית 1200 יחידות דיור חדשות. לפנינו תנופת התפתחות שתביא את היישוב לכ-10,000 נפש בשנים הקרובות, כל זאת תוך שמירת צביון החיים הכפרי המיוחד שלנו.
 

על הגבעה