שילוט עסקים

האגף מרכז את נושא השילוט העסקי בעיר ואחראי על מתן אישורים ורישיונות שילוט בהתאם לחוק העזר בנושא. הנחיות ואישורי השילוט ניתנים תוך התייחסות לשיקולים סביבתיים, אסתטיים, בטיחותיים והעסקיים. כל שלט חייב ברישיון שילוט ובתשלום באגרת שילוט.

 

פיקוח על הכלבים:

צואת כלבים

למען בעלי הכלבים הקימה המועצה גינת כלבים ברחוב התהילה בה ניתן לשחרר את הכלבים. לנוחיותכם, הוצבו בגינה ברזיית מים ומתקני משחקים לכלבים. צואת כלבים מהווה מפגע מרגיז במיוחד. אין צורך לפרט את ההרגשה למראה  צואה על המדרכה או בגן המשחקים. בפרדסיה, כישוב כפרי,  למעלה מ- 400 כלבים רשומים. קיים קושי עצום להתמודד עם כל כלב העושה את צרכיו בפינה כלשהי. ללא שיתוף פעולה עם בעלי הכלבים לא נוכל לצמצם את התופעה. אנו מבקשים מכם להקפיד על איסוף הצואה בשקית והשלכתה לפח הקרוב.
ברחבי הישוב הותקנו כ- 30 מתקנים עם שקיות ופחים להשלכת השקיות.

 

לכידת כלבים משוטטים

החוק מתיר יציאת כלבים לרשות הרבים אך ורק כשהם מובלים ברצועה, בידי אדם שיכול לשלוט עליהם. בעל הכלב חייב להקפיד על כך.
אל תשחררו את כלבכם בשטחים הציבוריים. הדבר מנוגד לחוק ומהווה איום לשלום הציבור ומטרד לעוברים ושבים. המועצה מבצעת לכידות של כלבים משוטטים. על כל לכידה מחויב בעל הכלב  בדמי הלכידה, הסגר וקנס בעלות של כ-1,100 ₪ (כאשר ישנה תוספת בהתאם  למספר ימי ההסגר). אנא שמרו על כלבכם בחצר והימנעו מהכנסת כלבים לגינות הציבוריות. בעת טיול עם הכלב מחוץ לבית – הקפידו שיהיה קשור ברצועה.
לכלבים המוגדרים ככלבים "מסוכנים" יש הוראות מחמירות הן לעניין מחסום על פיהם והן להגבלת אורך הרצועה ל-2 מטר בלבד.
לכן מומלץ לא לשחרר את הכלבים ולחסוך טירחה וכסף לבעלים וטראומה לכלב מהשהייה בתחנת ההסגר.

 

ערעור על קנסות

תושב שקיבל הודעת קנס ומעוניין לערער על הדו"ח רשאי לפנות בזמן הקבוע על הודעת הקנס אל היועצת המשפטית למועצה, דרך מחלקת פיקוח באגף תפעול בכתב או באימייל לכתובות: soof@pardesia.muni.il ו/או gila@pardesia.muni.il כולל נימוקים ואסמכתאות התומכות בערעורו.

 

מדיניות המועצה בנושא אכיפת חוקי עזר

לעיון במדיניות - לחץ כאן