פרדסיה ממחזרת: הורחב חוק הפיקדון על בקבוקים ומכלי משקה

פרדסיה ממחזרת: הורחב חוק הפיקדון על בקבוקים ומכלי משקה


חוק הפיקדון החדש נכנס לתוקף ומעתה חל גם על בקבוקים ומכלי משקה גדולים בנפח של ליטר וחצי ועד 5 ליטרים. מעתה ניתן להחזיר לבתי עסק גם את מכלי המשקה הריקים האלה (עד 50 מכלים מסומנים ללקוח ביום) ולקבל תמורתם את דמי הפיקדון. על בית העסק לקבל את המכלים ולהשיב את דמי הפיקדון במזומן גם אם הם לא נקנו באותו בית עסק. על כל מכל משקה החייב בחוק הפיקדון יוטבעו המלים "חייב בפיקדון" ולידו סכום הפיקדון. מכלי משקה יוחזרו לבתי העסק הגדולים מ-28 מ"ר שמוכרים בהם מכלי משקה כגון חנויות הנוחות, רשתות השיווק ומכולות.

בעקבות החוק החדש, המחזוריות ייצאו בתקופה הקרובה מהמרחב הציבורי, כאשר יתר כלי האצירה ופחי המחזור יישארו. לכן, מי שלא החזיר את הבקבוקים לבית העסק ומעוניין להמשיך למחזר, יש להשליכם לפח הכתום יחד עם אריזות פלסטיק ריקות, מכלי משקה שאינם מסומנים, אריזות מזון שונות, שקיות ניילון, קופסאות תחליפי חלב, קרטוני משקה ואריזות מתכת כגון קופסאות שימורים.

מטרת חוק הפיקדון המורחב היא לשפר את רמת הניקיון ברשות הרבים, להקטין את כמות האשפה המופקת ונטמנת והנהגת שיטה שתעודד ותמריץ ייצור של מכלי משקה הניתנים למחזור ושימוש בהם.

לשאלות ותשובות נפוצות על הרחבת חוק הפיקדון לחצו כאן >

מחזור