מכתב תמיכה מפירזן, העיר התאומה של פרדסיה


מלבד מדינות ברחבי העולם שהפגינו תמיכה בישראל, בעקבות התקפת הטרור של חמאס, זכתה גם פרדסיה למכתב תמיכה מהעיר התאומה שלה, פירזן, השוכנת בגרמניה. ראשת עיריית פירזן, סבינה אנמולר, שלחה מכתב לראש המועצה, טל גורקי, ובו הביעה את תמיכתה והפגנת סולידריות בשל מתקפת הטרור הרצחנית.

"תושבי פרדסיה היקרים", כתבה ראש העיר, "אנחנו שולחים לכם, למשפחות שלכם ולתושבי ישראל מכתב סולידריות מופירזן. המחשבות והתפילות שלנו הם אתכם ועם בני ארצכם. אתם בטח חוויתם הלם וסבל נוראי בישראל מאז ההתקפה האכזרית בשבת בבוקר. הטרור והאלימות בארצכם זעזעו אותנו לגמרי, האכזריות בה נחטפו אזרחים, הפחד של המשפחות לגורל אהוביהם, האבל על מאות הנרצחים והחשש לגורל הפצועים הרבים - גודל הייסורים והייאוש הותירו אותנו המומים. אנו חולקים אתכם את הסבל כשאנחנו רואים את התמונות הכואבות והחדשות על המלחמה בארצכם ממשיכות לרדוף אותנו.

מאז שנת 2001 הערים שלנו מחוברות בחברות ואינטרס משותף כערים תאומות. השותפות שלנו החלה עם חילופי תלמידים מבית ספר דרור, שהעניקה לצעירים מפירזן והסביבה הזדמנות לארח אתכם ולהתארח בפרדסיה. החיבור הזה גרם להם להכיר אחד את השני, ללמוד אחד מהשני ולשוחח. מפגשים תרבותיים בין אישיים אלה, שחיברו שני מקומות במרחק של 3,300 קילומטר, צריכים לחזק את הכבוד, ההתקרבות מחדש והחברות מדור לדור. ההבנה דרך החוויה בחילופי הצעירים זו הגישה שבונה גשרים של חברות ובחברות הזו אנו עומדים מאוחדים.

קנצלר גרמניה, אולף שולץ, הפגין סולידריות עם ישראל והודיע שגרמניה עומדת לצדכם. כעיר תאומה שלכם, גם אנחנו רוצים להפגין סולידריות זו ולשאול איזו תמיכה פירזן יכולה לתת לכם כעיר תאומה. כראש העיר של פירזן, אני אשתתף במפגן סולידריות שיתקיים בעיר הסמוכה מינשנגלדבאך, שבו קהילה יהודית. אני אשא אתי את מחשבותיי על פרדסיה והשותפות שלנו ואתפלל שהטרור הזה כלפי אזרחים, ברחובות ובבתים של תושבי ישראל יסתיים באופן מיידי".

טל גורקי ענה לראש העיר במכתב תשובה: "בשם תושבי פרדסיה, אני מודה לך על המכתב, על ההשתתפות בצער ועל הרצון לעזור. אנו גם מאוד מעריכים את ההשתתפות שלך במפגן הסולידריות למען ישראל. ההתקפה הרצחנית והברברית על מדינת ישראל בה נרצחו יותר מ-1,000 איש, כולל ילדים, נשים ומבוגרים, מוכיחה בדיוק איזה ארגון טרור הוא החמאס. אין לנו שום ספק, ואנו מאוחדים יותר מתמיד, שאנו נצליח לנצח את הרשע הזה. היחסים שלנו עם תושבי ופירזן ואיתך הם חשובים לנו מאוד, חילופי התלמידים במהלך השנים הוא בעל ערך רב עבורנו, ואנחנו מקווים שנוכל לחזור ולחדש זאת בקרוב".